Florian Gallo
Prof. Sérgio D. Correia
Spoznajte člane ekipe SET4Inclusion
Dr. Boštjan Šumak

Je izredni profesor in raziskovalec na področju računalništva na Inštitutu za informatiko. Ima več kot 20 let izkušenj z raziskovalnim in pedagoškim delom pri več predmetih različnih študijskih programov na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Je glavni nosilec predmeta Evalvacija uporabniške izkušnje, predmeta na drugostopenjskem bolonjskem študijskem programu Informatika in tehnologije komuniciranja. V okviru dodiplomskega študijskega programa Medijske komunikacije poučuje tudi predmet Razvoj spletnih strani. Je vodja projektne skupine UM, ki sodeluje pri ERASMUS+ ADORE – Accessibility in Digital Communication Higher Education Curricula. Bil je vodja projektne skupine UM, ki je sodelovala v projektu ERASMUS+ Certified Digital Accessibility Training, katerega namen je bil razviti specializirano usposabljanje za digitalno dostopnost in dostopno platformo za e-učenje za izboljšanje znanja, veščin in kompetenc različnih skupin ključnih deležnikov. Sodeloval je pri različnih raziskovalnih in industrijskih projektih. Bil je predsednik projektnega sveta projekta Didakt.UM, katerega namen je bil spodbujanje modernizacije visokošolstva, didaktike s pomočjo sodobne IKT in prehoda na digitalno izobraževanje za dvig kakovosti visokošolskih zavodov. Je član programskega odbora mednarodnih konferenc. Njegovi trenutni raziskovalni interesi med drugim vključujejo HCI, digitalno dostopnost, dostopno HCI, UX načrtovanje in vrednotenje, vmesnike možgani-računalnik (BCI), sprejetje informacijskih sistemov itd.

Dr. Maja Pušnik

Je docentka in raziskovalka na področju računalništva na Inštitutu za informatiko. Ima skoraj 20 let izkušenj z raziskovalnim in pedagoškim delom pri več predmetih različnih študijskih programov na UM FERI. Med drugim poučuje predmeta Optimizacija poslovnih procesov in Strateško načrtovanje, kjer obravnava teme, kot so strategija celotne izkušnje (TX), ki vključuje uporabniško izkušnjo (UX), izkušnjo strank (CX), več izkušnj (MX) in izkušnjo zaposlenih ( EX) in pri tem poudarjajo pobudo za zagotavljanje rešitev, primernih za vse uporabnike. Sodelovala je pri različnih raziskovalnih in industrijskih projektih. Trenutno je članica akcije COST CA19135 – Povezovanje izobraževalnih in raziskovalnih skupnosti za družbo, ki se zaveda inovativnih virov, in deluje kot koordinatorka dodeljevanja nepovratnih sredstev. Njeni trenutni raziskovalni interesi med drugim vključujejo hiperavtomatizacijo, HCI, digitalno dostopnost, načrtovanje in vrednotenje UX, strategijo celotne izkušnje, sprejetje informacijskih sistemov itd.

Dr. Katja Kous

Ima več kot 10 let izkušenj z raziskovalnim, pedagoškim in projektnim delom. Njeno glavno raziskovalno področje je UX, povezano z osebami s posebnimi potrebami. Raziskovala je uporabnost spletnega vmesnika z integrirano podporno tehnologijo za osebe z in brez disleksije.

Huelva, Španija
Isabel Leandro

Je koordinatorka projektov, ki je diplomirala iz mednarodne poslovne komunikacije na univerzi UCLan (United Kigndom), iz zgodovine ter magistrirala iz komunikacije in avdiovizualnega izobraževanja na univerzi v Huelvi. Trenutno dela kot koordinatorka evropskih projektov pri podjetju Inercia Digital z več kot devetimi leti izkušenj, specializirana za projekte Erasmus+ in mobilnosti na mednarodnem oddelku Univerze v Huelvi. Španija.

Cerrahpaşa, Istambul, Turčija
Dr. Irfan Simsek

je leta 2009 zaključil magistrski študij na Univerzi v Istanbulu na temo “Razvoj integrabilnega spletnega izpitnega modula za sisteme e-učenja”. Leta 2008 je bil za šest mesecev povabljen na Univerzo v Melbournu kot gostujoči študent. Študiral je spletno izobraževanje in se udeleževal tečajev usposabljanja na platformi Second Life. Leta 2009 je začel s doktorskim študijem na Univerzi v Instambulu na temo »Razvoj spletnega inteligentnega izpitnega sistema v skladu z merili merjenja in vrednotenja v izobraževanju«. Šest mesecev je preživel kot podoktorski raziskovalec na univerzi Northern Illinois v ZDA ob podpori Sveta za znanstvene in tehnološke raziskave Turčije (TUBITAK). Dr. Simsek je sodeloval pri enem TUBITAK-u, enem ISTKA-u, devetih projektih EU in več kot 30 nacionalnih projektih. Njegovo raziskovalno področje so izobraževalna tehnologija, izobraževanje na daljavo, virtualna resničnost, obogatena resničnost, virtualni laboratoriji, metoda sledenje očem, umetna inteligenca in tehnološka integracija v izobraževanju.

Dr. Tuncer Can
Dr. Tuncer Can

Trenutno poučuje na Univerzi v Instanbuli – Cerrahpaşa, Pedagoški fakulteti Hasan Ali Yücel, oddelku ELT. Leta 2005 je prejel Fulbrightovo štipendijo in eno leto preživel na Syracuse University, NY, ZDA, kjer je poučeval turščino preko videokonference. Dr. Can je sodeloval pri osmih projektih EU Erasmus+, ki so bili povezani tudi s poglobljenimi okolji, usposabljanjem učiteljev in učenjem tujih jezikov (1) CAMELOT, (2) YouRNI, (3) TABLIO, (4) GUINEVERE, (5) ARTICULAN, ( 6) YouALLs, (7) KEY SKILLS in (8) STREAMS. Bil je honorarni štipendist na Turški akademiji letalskih sil, na Oddelku za jezikoslovje IU, Univerzi Medipol in na oddelkih ELT Univerze Bahçeşehir. Dr. Can je tudi urednik in soavtor serije učbenikov za angleščino Less is More, serije Integrated Skills Full Circle in serije učbenikov Swifts English Coursebook za Press Glocal. Je direktor Centra za nadaljnje izobraževanje IUC in poddirektor Šole tujih jezikov IUC.

Torino, Italija
Florian Gallo
Florian Gallo

Je psiholog z diplomo iz razvojne psihologije s poudarkom na šoli in učnih procesih. Strokovnjak na področju učnih motenj in ADHD. Trenutno dela kot samostojni psiholog in tutor učenja v Torinu, ima pa tudi pet let izkušenj kot učitelj nemščine in angleščine v različnih jezikovnih šolah in javnih ustanovah. Trenutno je tudi zaposlen na Inštitutu za gluhe v Torinu kot raziskovalec, tehnik in projektni vodja več evropskih projektov.

Maribor, Slovenija
Darja Ivanuša Kline

Je izkušen projektni vodja, ki je trenutno zaposlen kot vodja strokovnega sveta in generalni direktor inštituta INUK. Njene poklicne izkušnje segajo na različna področja, vključno z raziskovalnimi metodologijami, vrednotenjem projektov, komunikacijskimi strategijami ter uporabo novih medijev in orodij IKT za poslovno komuniciranje in izobraževanje. Ima tudi obsežno znanje s področja trajnostnega razvoja, saj je predhodno delala kot novinarka, komunikacijska strateginja, tržna raziskovalka in razvijalka podjetij. Redno objavlja strokovne članke v različnih strokovnih revijah in predava na večjih slovenskih in mednarodnih konferencah s področja trženja, komuniciranja in izobraževanja. V zadnjih letih se intenzivno ukvarja s spodbujanjem vključevanja ranljivih skupin, še posebej invalidov, v vse vidike življenja, še posebej pa v digitalno družbo. V zadnjem desetletju je kot koordinatorica ali raziskovalka sodelovala v številnih mednarodnih projektih, ki obravnavajo družbene izzive, povezane z vključevanjem in dostopnostjo ranljivih skupin, ter postala priznana strokovnjakinja na področju digitalnega vključevanja in digitalne dostopnosti.

Lizbona, Portugalska
Prof. Sérgio D. Correia
Prof. Sérgio D. Correia

(višji član IEEE) je leta 2000 diplomiral na področju elektrotehnike in računalništva na Univerzi v Coimbri na Portugalskem, leta 2010 je magistriral iz sistemov industrijskega nadzora in vzdrževanja, na univerzi Beira InteriorCovilhã na Portugalskem, in doktoriral leta 2020 na področju elektrotehnike in računalništva na Univerzi v Coimbri na Portugalskem. Trenutno je izredni profesor na Politehnični univerzi v Portalegreju na Portugalskem. Je raziskovalec na COPELABS – Cognitive and People-centric Computing Research Center, Lusofona University of Humanities and Technologies, Lizbona, Portugalska, in VALORIZA – Research Centre for Endogenous Resource Valorization, Polytechnic University of Portalegre, Portalegre, Portugalska, z zasebnimi podjetji pa sodeluje že več kot 20 let. Njegov trenutni raziskovalni interesi so brezžična senzorska omrežja, umetna inteligenca, mehko računalništvo, obdelava signalov, vgrajeni sistemi in računalniške arhitekture.

Ana Cunha
Ana Cunha

Ima diplomo iz sodobnih jezikov in književnosti in je zaključila podiplomski študij iz izobraževalnih ved. Trenutno zaključuje doktorat iz izobraževalnih ved. Koordinira Pisarno za prevajanje in jezike in je docentka na univerzi Lusófona, kjer je priznana kot strokovnjakinja za sodobne jezike in književnost. Je tudi izvršna direktorica Luzofonskega Inštituta za raziskave in razvoj in trenutno koordinira več kot 10 evropskih projektov.

Rebeca Tomic
Rebeka Tomic

Je magistrica farmacevtskih ved. Dela na Univerzi Lusófona kot vodja znanosti in trenutno sodeluje pri izvajanju štirih projektov Erasmus + in dveh projektov Horizon.